دهان ایران حیوان نمایش ایرانی اخبار فرهنگی و هنری

دهان: ایران حیوان نمایش ایرانی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی خداحافظی محمود با «جعبه سیاه» کابینه نهم و دهم , پایان زندگی افشاگر پشت پرده های دولت احمدی نژاد

به گزارش نامه نیوز: اعضای خانواده، دوستان و آشنایان که کدورت ها را با متوفی کنار گذاشته اند، می آیند و اینگونه است که خاکسپاری و ترحیم بهانه ای جهت آخر دادن

خداحافظی محمود با «جعبه سیاه» کابینه نهم و دهم , پایان زندگی افشاگر پشت پرده های دولت احمدی نژاد

پایان زندگی افشاگر پشت پرده های دولت احمدی نژاد؛ خداحافظی محمود با «جعبه سیاه» کابینه نهم و دهم

عبارات مهم : اختلافات

داوود احمدی نژاد صبحگاه امروز در بیمارستان ولی عصر دار فانی را وداع گفت.

به گزارش نامه نیوز: اعضای خانواده، دوستان و آشنایان که کدورت ها را با متوفی کنار گذاشته اند، می آیند و اینگونه است که خاکسپاری و ترحیم بهانه ای جهت آخر دادن به اختلافات خانوادگی می شود. حتی اگر اعضای خانواده از اهالی سیاست باشند و اختلافاتش نیز رنگ و بوی سیاسی داشته باشد. از همین رو انتظار می رود که محمود احمدی نژاد امروز اختلاف نظر ها در مورد مشایی و جریان انحرافی، کردان، یکشنبه سیاه یا نامه نگاری های توام گلایه و افشاگری را فراموش کرده و جهت از دست دادن برادر غمگین شود.

خداحافظی محمود با «جعبه سیاه» کابینه نهم و دهم , پایان زندگی افشاگر پشت پرده های دولت احمدی نژاد

داوود احمدی نژاد که دی ماه گذشته دچار سکته شده است و در بیمارستان تحت مواظبت قرار گرفته بود؛ صبحگاه امروز در بیمارستان ولی عصر دار فانی را وداع گفت. این نخستین بار نیست که برادر مدیر جمهور پیشین به واسطه اخبار و شایعات خبر ساز می شود. گذشته از شایعاتی مثل شهادت اش در فلوجه یا پناه بردن به دعانویس؛ بارها به طور جدی توجه رسانه ها را به خود جلب کرده بود. نخستین بارش هم هنگامی که استعفا داد و از پاستور رفت.

او قبل از مدیر جمهور شدن برادرش صورت آشنایی نبود. فقط چند پست در وزارت اطلاعات و شرکت امنیت سپاه، شرکت مخابرات ناجا، وزارت دفاع و قرارگاه ثارالله. در مجموع یک صورت امنیتی به حساب می آمد که به واسطه مدیر جمهور شدن برادرش سر از پاستور درآورد و مدیر بازرسی خاص نهاد ریاست جمهوری شد. همکاری برادران احمدی نژاد ولی به دولت دهم نرسید و از سال 87 اختلافاتشان علنی شد. ماجرا از استیضاح کردان به خاطر مدرک جعلی اش شروع شد و برادر بزرگ تر در برابر محمود ایستاد. کمی قبل تر خبرهای غیر رسمی کنارگیری او رسیده بود.

به گزارش نامه نیوز: اعضای خانواده، دوستان و آشنایان که کدورت ها را با متوفی کنار گذاشته اند، می آیند و اینگونه است که خاکسپاری و ترحیم بهانه ای جهت آخر دادن

برخی از نزدیکان دولت گفتند که استعفا داده هست؛ استعفا و کنارگیری به توصیه پزشکان! عبدالرضا شیخ الاسلام مدیر دفتر احمدی نژاد در دولت ولی نهم کار را تمام و در مرداد 87 رسما اعلام کرد که برادر مدیر جمهور از سمت خود کنارگیری کرده هست. فقط سه ماه گذشته بود که داوود در ماجرای استیضاح کردان علیه دولت برادر شب نامه نوشت. البته خودش نوشتن این شب نامه هفت صفحه ای که روز استیضاح در کازیه نمایندگان قرار گرفته بود، را تایید نکرد. اینگونه بود که اختلاف نظر در مورد انتصاب و تاثیر پذیری احمدی نژاد از رحیم مشایی علت مهم اختلاف برادران احمدی نژاد (صباغیان سابق) تلقی شد. داوود احمدی نژاد چند ماه بعد این گمانه را تایید کرد ولی برادری نسبتی نیست که به این سادگی ها و با این دست اختلافات کنار گذاشته شود.

خصوصا هنگامی که یک برادر چهار سال دیگر جهت صدارت در کشور وقت خریده باشد. آقای مدیر جمهور در اسفند 88 علی رغم روابط نه چندان صمیمانه با برادر، او را به عنوان نماینده خود و دبیر کمیته ستاد پدافند غیرعامل کشور منصوب کرد. این انتصاب چشم داوود را بر نفوذ مشایی بر برادر و دهانش را در بیان انتقادات نبست. زیاد کردن همین انتقادات بود که موجب برکناری او شد. شاید اگر برکنار نشده بود به همان انتقاد کردن ها رضایت می داد و دست به افشاگری علیه برادر کوچک تر نمی زد. به عنوان نمونه در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان نمی گفت «جریان انحرافی به دنبال مجلسی است که بویی از ولایت فقیه نداشته باشد تا به اهداف ناصواب دست یابد.

جریان انحرافی کنونی افرادی را در جنگلهای شمال در قالب تیم های کوهنوردی، آموزش نظامی داده و از کانال های توریستی دولتی جهت آموزش به خارج می بردند. در بازرسی ریاست جمهوری با تمام وجود برابر این جریان ایستادیم، ولی به ما گفتند که این گروه را مستثنا کنید و زمانی که مقاومتم را دیدند به من گفتند که موقعیتت را از دست می دهی و بعد از آن از بازرسی بیرون رفتم». یا چند روز بعد در مصاحبه ای مشایی را با عطاءالله مهاجرانی مقایسه نمی کرد و بگوید: «لیدر جریان انحرافی اصلاً اصل ولایت را قبول ندارد و ادعا می کند امام وقت (عج) پای سفره ماست و ما را هدایت می کند؛ یعنی همانطور که خوارج نهروانی در وقت علی (ع) می گفتند ما مستقیم از خدا دستور می گیریم و کاری به امام نداریم، این ها هم ادعا دارند که ما مستقیم به امام عصر متصلیم و به ولی فقیه نیازی نداریم».

خداحافظی محمود با «جعبه سیاه» کابینه نهم و دهم , پایان زندگی افشاگر پشت پرده های دولت احمدی نژاد

شاید اگر داوود احمدی نژاد نمی گفت « لیدر جریان انحرافی یک زمانی گفت امام وقت (عج) قرارست روز شنبه ۱۴ خرداد ۹۰ ظهور صغری کنند که همین موارد است که ثابت می کند این جریان، انحرافی است » ماجرای حلقه انحرافی چشم اسفندیار دولت احمدی نژاد نمی شد. اگر کار به اینجا نمی رسید، هواداران مشایی و احمدی نژاد نیز تصویر العمل نشان نمی داند و به عنوان نمونه روزنامه کشور عزیزمان ایران نمی نوشت: «نکته مهم در اکثر اتهامات داوود احمدی نژاد دروغ هست. از اتهام خوب دانستن رژیم صهیونیستی و ادعای امام وقت بودن! تا ادعای مضحک ملاقات مدیر دفتر مدیر جمهور با جک استراو در سال ۷۶، یعنی سالی که وی اصولاً هنوز وزیر امور خارجه انگلستان نشده بود! با این همه بیانات ضد و نقیض، امروز شاید بتوان به یاد داستان هابیل و قابیل افتاد. داستانی که عبرت ها در دل خود دارد».

اگر این قبیل حرف ها زده نمی شد نه محمود مجبور بود سه بار دست به قلم شود و در نامه به برادر کنایه بزند، نه داوود آنقدر درمانده می شد که به قول نزدیکان احمدی نژاد جهت نجات برادر از شر مشایی به دعانویس پناه برد.

به گزارش نامه نیوز: اعضای خانواده، دوستان و آشنایان که کدورت ها را با متوفی کنار گذاشته اند، می آیند و اینگونه است که خاکسپاری و ترحیم بهانه ای جهت آخر دادن

به هر حال اختلافات سیاسی دو برادر ادامه یافت و در انتخابات سال 92 بیش از قبل علنی شد. داوود بعد از اتمام 8 سال مدیر جمهوری برادر در انتخابات عضویت کرد و خبرساز شد. یک هفته نگذشته بود که منصرف شد و این انصراف را منشتر شدن نامه ای خطاب به شورای نگهبان اعلام کرد. آنطور که خودش گفته بود به نفع سعید جلیلی از مسابقه ها کنار کشیده بود البته باز هم یک هفته نگذشته بود که نظرش عوض کردن و از علی اکبر ولایتی حمایت کرد. او این بار گفت: «به نظر من در میان نامزدهای موجود، جلیلی و ولایتی به ولایت نزدیک ترند؛ ولی من پختگی بیشتری از ولایتی دیدم و از وی حمایت می کنم».

داوود احمدی نژاد از مسابقه جهت کسب کرسی ریاست جمهوری که برادرش واگذار کرده بود، منصرف شد ولی نشست های انتخاباتی یک بار دیگر باب گفت وگو در مورد اختلافات او و محمود را باز کرد. به عنوان مثال در نشست «گذر از فتنه و انحراف در انتخابات ٩٢» که در رشت برگزار شد، با بیان اینکه ارتباطی با مدیر جمهور ندارم، گفت: «احمدی نژاد در سه نامه ای که تاکنون جهت بنده نوشته، مرا بی دین خوانده و این امر حجت را برایم تمام کرده است».

خداحافظی محمود با «جعبه سیاه» کابینه نهم و دهم , پایان زندگی افشاگر پشت پرده های دولت احمدی نژاد

داوود احمدی نژاد با وجود این اختلافات و حرف هایی که علیه یکدیگر زدند، تلاش داشت آبروداری کند و نشان دهد که قدرت و سیاست برادریشان را از بین نبرده هست. به همین خاطر در مصاحبه ای با گزینش ( خرداد 93) گفت: « روابطم با برادرم مثل سابق هست، البته تیره نیست ولی ارتباط نداریم. با این حال ایشان زمانی که کسالت داشتم و در بیمارستان خوابیدن بودم به عیادتم آمد».

واژه های کلیدی: اختلافات | احمدی نژاد | احمدی نژاد | ریاست جمهوری | دولت احمدی نژاد | اختلافات خانوادگی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs